02634214333

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج و در آموزشگاه آوادیس انجام می شود. کلاس پیانو در کرج و تدریس پیانو در کرج را بصورت تخصصی در آموزشگاه آوادیس در کرج فرا گیرید.

ثبت نام دوره آموزش پیانو مقدماتی تا تخصصی، در آموزشگاه موسیقی آوادیس در کرج آغاز شد و هنرجویان علاقمند به موسیقی و آموزش پیانو در کرج که قصد دارند به صورت تخصصی نواختن این ساز را یاد بگیرند. می توانند بصورت حضوری مراجعه نموده و ثبت نام نمایند.

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی آوادیس

باید دقیق تر بگوییم ساز پیانو از سازهای ارکستری نیست.

اما گاهی برای مقاصد رنگی و افه های بخصوص در ارکستر بکار میرود.

منطقه ی صوتی بالایی ان دارای صوتی درخشان و زنگ دار بوده

در حالی که نت های بم گاهی بخاطر کیفیت تاریک و تاحدی شبیه به گانگ

برای افزودن قدرت کوبه ای و پر حجم به خط باس به خدمت گرفته میشود .

منطقه ی صوتی وسط بیشتر از نظر رنگ خنثی است و کمتر در ارکستر جالب است .

به علاوه استفاده از پیانو برای بخش های هارمونی میانی

به طرز ناخوشایندی یاداور استودیوها و سالن های ارکستری است.

که در ان اغلب ساز پیانو بخش های هورن  ها،فاگوت ها

ویا دیگر سازهای غایب در ارکستر را اجرا میکند .

همچنین به عنوان یک قاعده باید از بافت پرو بیقرار نوع نوشتن

که تجسم کنسرتوهای دوره ی رمانتیک است پرهیز کرد .

در ارکستر اجرایی ساده و جالب توجه و خیلی بیشتر موثر خواهد بود.

در واقع نوشتن بخش هایی برای پیانو به عنوان یک ساز ارکستری

هنگامی موفق است که تا حدی از الگوهای پیانویی مرسوم سلووار پرهیز شود.

باید تاکید شود که پیانو را بندرت در نوشتن قطعه ی ارکستری بکار می برند.

حتی در اثار دوره ی معاصر هرگاه هم بکار برود.

بهتر است به مقدار اندک همانند سازهای رنگین ویژه ی ارکستر باشد.

بهترین مثال اسنفاده از ان را در موسیقی مدرن میتوان

در سمفونی شماره ی پنج اثر پروکفیف و سمفونی شمار سه اثر کوپلند یافت.

تدریس پیانو در کرج

تدریس پیانو در کرج توسط بهترین اساتید در آموزشگاه موسیقی آوادیس در کرج انجام می شود.

کلاس پیانو در کرج

کلاس پیانو در کرج

کلاس پیانو در کرج در آموزشگاه موسیقی آوادیس انجام می شود.

آموزشگاه آوادیس توانسته در آموزش پیانو در کرج هنرجویان قابلی را به عرصه موسیقی وارد نماید.

تدریس پیانو در کرج توسط بهترین اساتید پیانو در کرج برگزار می شود.

نحوه انتخاب پیانو یا کیبورد

شروع یادگیری پیانو را می‌توان شروع دوره جدیدی از زندگی دانست. البته نکته جالب اینجاست که در این دوره جدید، نیاز به همراهی یک ساز خواهید داشت تا تمرین‌های روزانه خود را با آن انجام دهید. با جستجوی کوتاه خواهید دید که اصطلاحات و موارد بسیاری وجود دارند که شما را برای خرید ساز، دچار سردرگمی می‌کنند.
زمانی که قصد خرید پیانو یا کیبورد داشته باشید، سه انتخاب پیش روی شما خواهد بود:
کیبورد (ارگ) دیجیتال: ارزان‌ترین و ساده‌ترین ساز برای یادگیری پیانو است. صدای ساز و حس نوازندگی فاصله بسیاری با پیانو آکوستیک دارد اما برای شروع آموزش پیانو گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید.
پیانو دیجیتال: این نوع ساز، قیمت بیشتر و اندازه بزرگتری نسبت به کیبورد دارد اما صدا و حس نوازندگی آن به پیانو آکوستیک بسیار نزدیک است. درصورتیکه فضا و بودجه لازم وجود داشته باشد، جایگزین مناسبی برای یک پیانو آکوستیک به شمار می‌آید.
پیانو آکوستیک: بهترین گزینه برای نوازندگی پیانو است. اما قیمت بسیار بالا و اندازه بزرگ آن ممکن است محدودیت‌هایی بوجود بیاورد.

انواع پیانو

با توجه به پیشرفت تکنولوژی شرکت های پیانو سازی نیز اقدام به ساخت انواع و اقسام پیانو با شکل و اندازه و صدادهی های گوناگون کرده اند. از پیانو های بزرگ کلاسیک که از فدیم مورد توجه دوستداران موسیقی بوده تا پیانوهای دیجیتالی که امروزه مجبوبیت بسیاری پیدا کرده است.
در مباحث ذیل به معرفی انواع پیانو و بررسی آن ها به صورت اجمالی پرداخته ایم. تا بتوانیم کمکی به کسانی که قصد خرید پیانو دارند کرده باشیم.

پیانو اسپینت

پیانوهای اسپینت (Spinet) معمولآ کوتاه ترین نوع پیانوهای دیواری و از ارزانترین نوع آنها هستند. ارتفاع این پیانوها از حدود ۹۰ سانتیمتر شروع می شود. و تا حداکثر ۱۰۰ سانتیمتر ادامه دارد.

جعبه صدای آنها کوچک و سیستم انقال نیرو آنها ساده ترین شکل خود را دارد. به همین علت، اغلب قیمت مناسبی دارند. و برای مبتدی هایی که معلوم نیست در آینده نوازندگی را ادامه دهند بسیار مناسب است. فاصله سطح کی برد تا بلندترین قسمت این پیانوها بسیار کم بوده و حداکثر حدود ۲۰ سانتیمتر است.

پیانوهای دیجیتال

پیانو های دیجیتال همانطور که از نام آن پیداست از تکنولوژی دیجیتال برای تولید اصوات استفاده می کنند. و از این منظر با پیانو های مکانیکی یا آکوستیک که از سیستم سیم و چکش بهره می گیرند کاملاً متفاوت هستند.

صدای این نوع پیانو با الگو برداری از صدای پیانو های آکوستیک ساخته شده است. که به این الگو ها که از همه نت های یک پیانو ساخته شده اند سمپل گفته می شود. این اصوات در هنگام نواختن به کمک بلندگوهای پیانو تقویت و پخش می شود.

پیانو دیواری

نوع دوم پیانو پیانو دیواری است که به زبان های اروپایی به آن پیانینو یا پیانوی کوچک می گویند. همچنین پیانو آپرایت نام دیگر این ساز به زبان انگلیسی است.

پیانو دیواری نسبت به گراند پیانو کم حجم تر و ارزان تر بوده از این رو برای استفاده در منزل مناسب تر است. سیمها در آن به صورت عمودی قرار گرفته اند. و چکشها از جلو به سیم ها ضربه وارد می کنند.

پیانو کنسول

پیانو های کنسول از ارتفاع حدود ۱۰۰ سانتیمتر شروع می شود و تا حدود ۱۱۰ سانتیمتر ادامه پیدا می کند. ساختمان سازه آنها بگونه ای است که بدنه ای بسیار محکم و بادوام دارند و معمولآ در آموزشگاه ها یا مدارس موسیقی و نیز استودیوها برای تمرین نه معمولآ ضبط از آنها استفاده می شود.

انواع آمریکایی این پیانوها که در بازار ایران کم هستند. زیبایی خاصی دارند و روی بدنه خارجی آنها زیاد کار شده است.

پیانو رویال

گراند پیانو یا پیانوی بزرگ که به فارسی گاهی آن را پیانو رویال نامیده اند. در این نوع، سیم ها به صورت افقی قرار گرفته اند و چکشها از زیر به سیم ها ضربه می زنند. این ساز صدای با شکوه و پر طنینی دارد. و بیشتر در سالن های کنسرت و ارکسترهای بزرگ استفاده می شود.

البته پیانوهای بسیار زیادی در گذشته رایج بوده‌اند. برای مثال، پیانوهای گنجه‌ای، صرافی، میزی، میز منشی، دوطبقه و انواع دیگر؛ ولی امروزه دیگر آنها رواج ندارند. و از پیانوهای پیشرفته‌تر استفاده می‌شود. یک پیانو در کل دارای ۸۸ کلید است.

تدریس پیانو در کرج

نحوه آموزش پیانو در آموزشگاه آوادیس

اساتید موسیقی برای آموزش پیانو در کرج به طور معمول، زمان مشخصی در هفته را در نظر می‌گیرند. و هنرجو باید در زمان مشخص شده در کلاس حضور داشته باشند.
آموزشگاه آوادیس در کرج انتخاب روز کلاس را بر عهده هنرجو می گذارد.

آموزشگاه موسیقی آوادیس

 رزومه برترین اساتید پیانو در کرج

تماس با آموزشگاه موسیقی آوادیس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با آموزشگاه موسیقی آوادیس